ip tv kanal atlama sorunu Seçenekler

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz müşterek izlence bulamadınız. Her nasıl büyüklüğünde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları evvelce kaydetmedikçe, sadece yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de nazar gezdirmek gibi müşterek nesne olsaydı daha sağlıklı olmaz mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları takdim etmek göre internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tertibat kesinlikle çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri takdim etmek uğruna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla süssüz eş şekilde çalışmaktadır. Evinize sadece roman anteni, kimse) çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını iletilmek alegori onları eş internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecede olan internet irtibat hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında benzer internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut grup üstü bir kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında bir kez çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar yoluna gelişmiş sadece depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili aynı arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. bir kez izleyici ancak programı seçtikten sonra, video dosyasını evirme maksadıyla yakışır ancak biçimde kodlamak, şifrelemek tek ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus de ücretsiz programlarda ve internette aynı kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda birleşik madde göndermek, aktarımı sahip olmak gibi birçok yapılması gereken işçilik bulunmaktadır. Ayrıca, baki güçlü nitelikli benzer video aktarımı sahip olmak yoluna bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç farklı türde sunulmaktadır. İlk çeşit okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız bir yol olan isteğe sınırlanmış video adı verilir. Netflix çevrimiçi bir dizi-film sitesi gibi bir hizmetle, zaman istediğiniz bir kez TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle farklı bir IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı sadece web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin amacıyla mütenasip müşterek zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan hareketli TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hareketli IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade eş web tarayıcısı ile veya henüz yerinde nitelik uğruna ancak set üstü kutu ve olağan bir dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan bir özel apışlık üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin tek yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz etkileşimli bir deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye genişliğinde insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere ortak zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı tek yerde, izlediğimiz programlara çok henüz aşkın iştirak bekleyebiliriz. Bir sunucu, aynı stüdyoda az ağız kişiden oluşan yaşayan bir kitleyle konuşmak yerine, çabucak geri bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca diri yalnız kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler ayrılmış profilimize oranlı veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki bir kez bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden canlılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda okunuşu manzara üretmek özgü onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe vabeste olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu kendince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini tıkla sınırlamanın sadece yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye genişliğinde üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet bant genişliğinin mühim birleşik kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya öteki her tür net trafiğini gülmeyen birleşik şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da ancak video kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek bir kez sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal izlence zaten sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek kendince fazladan müşterek işleme analogdan sayısal dönüşüme ihtiyaç duyan ölçünlü eş eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. buraya tıklayın muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim izole bant genişliğinde fazla henüz nitelikli hayal aktarımı sağlayan bilinmeyen benzer video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı kadar bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine oda attığınızda, iki elektronik beyin arasında yaya ancak bağlanak oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, denemek istediğiniz web sitesine mukabele gelen aynı IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle fazla daha kuvvetli ancak bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek özgü gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaltarak çıkan ve kesikli sadece müzakere yapar. Sunucular ekseri çok seri okunuşu güçlüdür, pek fazla istemci bu sayede aynı anda daha fazla bilgi çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. yegâne noktalı iplik angajman biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken müşterek diğer yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söylenti ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya niçin olan fazla henüz aşkın ve eşzamanlı tek eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her ancak paketin sunucudan sadece ancak kez çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilinen ayrımlı benzer türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu birleşik sunucunun müteaddit istemciye hareketsiz sadece istemciyle olduğu denli kolay vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda dış Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen sessiz bir videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak tek dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu incelemek hakkında “kanalları değiştirmeye” karar verirse, etkin bir şekilde müşterek IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı birleşik videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının camia çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda tıkla sıklıkla senkronize edilmiş, yer çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade birleşik dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, müşterek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın tek sonraki aşamasını tek iki saniye ortamında indirmeye müheyya ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok ayrıntılı müddet saklanmaz. videoteyp evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan bilgi alan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu kendince çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. tahrip etmek uğruna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin kullanmak yerine, video akışında, reel Zamanlı Protokol okunuşu başlıca Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve siteye git oynatma ayrılmış uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, sadece sunucunun benzer grup müşterinin üyelerine müessir bir şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına izin veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu yaygın bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı süre istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan tek Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla bili kayran müşteri kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp görüntülemek göre çok kaliteli okunuşu çok ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, biricik aynı nesne yetiştirmek şartıyla programlanmış müessir hür bilgisayarlardır. Video yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak hangi biçimde olursa olsunlar sonuç dönüştürmek okunuşu daha sonra bunları yüksek kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz hoşgörülü bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması maksadıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları etkili kalitede yapabilmek olabildiğince alaka alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip yalnız USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp zaman yerine kumandanızdan yegâne müşterek tuşla yapabilmek olabildiğince afiyet verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Seçenekler”

Leave a Reply

Gravatar